Makaleler » 3 Boyutlu Duvar Kağıdı » Duvar Kağıdı ile Yaşam Alanlarınızı Değiştirin

Duvar Kağıtları ile Bambaşka Tasarımlara Evet Deyin!

Duvar kağıtları… Kimin zaman çocuğunuzun odasını harika bir lunaparkına çeviren, kimi zaman oturma odanıza tropikal bir hava katan, kimi zamansa ofislerinizi iç açıcı bir hale getiren o harika ürünler.

 

Teknolojinin gelişmesi ve sosyal medya kullanımının artmasıyla beraber duvar kağıtları, harika bir ivme kazandı. Hal böyle olunca birçok lider firma çeşit çeşit, renk renk ürünler tasarlayıp müşterine sunmaya hazırlandı. Peki ya duvar kağıtları neden bu kadar çok tercih ediliyor ve bu duvar kağıtları ile neler yapabilirsiniz? Gelin, birlikte inceleyelim.

 

1. Seçeneklerin çeşitliliği

Duvar kağıtları hızlı ve kolay bir şekilde güzel, zengin ve çeşitli bir iç mekan hissi yaratabilir ve renkler, dokular, resimler, ve desenlerle dolu BİRÇOK seçenek vardır. Aynı zamanda duvar kağıtlarını da özelleştirmek de mümkün. Böylece geometrik desenler veya grafiti duvar kağıtlarından tam duvar boyutunda fotoğrafik duvar resimlerine kadar kendi kişiselleştirilmiş tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz.

 

2. Yenilemesi kolay

Duvar kağıdı uyguladığınız alanı yenilemek veya sadece mekanınızın görünüşünü ve atmosferini arada bir değiştirmek istiyorsanız, duvar kağıtları harika bir seçenektir. Duvar kağıtlarının çıkarılması çok kolaydır. Duvara yapıştırılan bu ürünler, dekorasyonu her zamankinden daha hızlı ve daha kolay hale getirir. Böylece, duvar kağıtları ile istediğiniz kadar yaratıcı olabilir ve alanınızı sık sık yenileyebilirsiniz.

 

3. Dayanıklı ürünler

Boya ve duvar kağıdını karşılaştırırsanız, duvar kağıtlarının çok daha dayanıklı olduğunu fark edeceksiniz. Söz konusu boya olduğunda boyanın sararması, soyulması veya damlaması gibi pek çok durum meydana gelebilir. Duvar boyası uygulanmış yüzeyi aşındırmak veya mobilyaları hareket ettirirken iz bırakmak da cabası… Öte yandan, duvar kağıtları düzgün bir şekilde kurulduğunda, değiştirilmeye gerek kalmadan uzun yıllar kullanılabilir.  Çoğu toza ve suya dayanıklı olduğundan, duvar kağıdının bakımı da oldukça kolaydır. Temizlemeye ihtiyaç duyduğunuzda duvar kağıdınızı biraz sabunlu su ve ufak bir süngerle anında temizleyebilirsiniz.

 

4. Maliyeti düşük

Tadilat ve iç dekorasyon oldukça pahalı bir iş olabilir. Ancak kaliteli bir yüzey elde etmenin uygun maliyetli yollarını arıyorsanız, duvar kağıdı harika bir seçenektir. Çünkü sürekli olarak rötuş yapmanız gerekmeyecektir. Duvar kağıtlarının kurulumu da çok basittir, böylece bu işlemi kendiniz bile yapabilirsiniz. Böylece dekoratör ücretlerinden tasarruf edebilirsiniz.

 

5. Toksinsiz ürünler

Duvarları boyamanın en büyük sakıncalarından biri de formülündeki toksinlerdir. Daha uygun fiyatlı boyaların çoğu kimyasallarla doludur ve boyamadan sonra en az 4-5 gün evde ağır bir koku olur. Boyanın yaydığı bu koku sağlığınız için zararlıdır. Ayrıca o alanı kullanmaya başlamadan önce boyanın düzgün şekilde kuruması için bolca zaman ayırmanız gerekir. Duvar kağıtları bu konuda oldukça pratiklik sağlar. Tuhaf bir kokuları yoktur ve ek kuruma süresine ihtiyaç duymazlar. Bu nedenle duvar kağıdı uygulandıktan hemen sonra oda kullanılabilir. Duvar kağıtları sadece en çeşitli ve uygun maliyetli dekorasyon seçeneği değil, aynı zamanda odalarınızı güzelleştirmenin en hızlı ve en güvenli yöntemlerinden biridir.

 

Duvar kağıdı uygulaması yaparken cesur olun. Duvar kağıdını beklenmedik yerlerde, tavanda, gömme dolapta, dolapların içinde, banyoda, çamaşırhanede ve koridorlarda kullanmayı deneyin. Dilerseniz en küçük alanlarda bile harikalar yaratabilirsiniz. Bir bahçe, tropikal orman, harika bir manzara oluşturmak ve hatta bir pencere detayı yaratmak bile sizin elinizde!

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.