Makaleler » 3 Boyutlu Duvar Kağıdı » 3 Boyutlu Duvar Kağıdı Uygulaması

3 boyutlu Duvar Kâğıdı Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

3 boyutlu duvar kağıtları, çok sayıda ve çeşitteki modelleri ile herkesin beğenisini kazandığı gibi duvarları da süslemeye devam ediyor. Kullanıldığı mekanların, olduğundan daha derin ve daha ferah olmasını sağlayan bu üç boyutlu duvar kağıtları, üzerinde taşıdığı resimlerin ve fotoğrafların sanki gerçekmiş gibi görünmesi adına son teknoloji ile hazırlanmaktadır.

Dekorasyonda büyük bir değişiklik oluşturmak isteyen herkesin ilk tercih ettiği 3 boyutlu duvar kâğıdı modelleri olmaktadır. 3 boyutlu duvar kağıtları kalitesi ve boyutları ile fiyatlandırılarak satılmaktadır.

 

3 Boyutlu Duvar Kâğıdı Uygulamasının Detayları Nelerdir?

 

Duvarlarını bu tür bir duvar kâğıdı ile kaplatmak isteten herkes için bu hizmeti sunan veren çok sayıda ve kalitede firma olsa da duvar kağıtlarını kendi yapmak isteyenlerin sayısı da az denemeyecek kadar çoktur. Bu nedenle duvar kağıdını kaplamak isteyenlerin aklında bir takım soru işareti yer almaktadır. 3 boyutlu olan bu duvar kağıtlarının görüntüleri ve fiyatlarının aynı olmaması diğer duvar kağıtlarından daha farklı bir uygulama biçimine sahip olduklarını ifade etmemektedir. Son derece basit ve anlaşılır olan uygulama biçimiyle isteyen herkes duvarlarını bu modellerle kaplamayabilmektedir.

 

3 Boyutlu Duvar Kağıtları Hangi Özelliklere Sahip?

 

Poster duvar kâğıdı adıyla da bilinen 3 boyutlu duvar kağıtlarının sahip olduğu en belirgin özellik ise kullanıldığı mekâna kattığı derinlik katan algısıdır. Renkleri ile desenleri ciddi şekilde gerçeğe dönük olan bu boyutlu poster duvar kağıtları ile her mekânda farklı bir dekorasyona imza atabilir ve çok uzun zaman eskimeden kullanabilirsiniz. Poster duvar kağıtlarına gösterilen ilginin her geçen gün katlanarak arttığı düşünüldüğü zaman son model duvar kağıtlarını Özen duvar kâğıdı olarak bizden temin edebilirsiniz.

 

3 Boyutlu Desenli Duvar Kağıtları

 

3 boyutlu duvar kağıtlarının ilk olarak yaygınlaşmaya başladığı sıralarda oldukça popüler olan taş desenli 3 boyutlu duvar kağıtları, duvarların gerçekten taş ile dekore edildiği algısı uyandıran özel bir modeldir. Modası geçmeyen bu boyutlu duvar kağıtları modern ve klasik mekân dekorasyonlarına uyum sağlama açısından ev sahiplerini mutlu eden özelliklere sahiptir. Aynı zamanda çok kullanışlı ve sağlam olması sayesinde de aşınma ya da yırtılma durumuyla kolay kolay karşılaşılmaz.

Duvar Kağıtları, duvar boyalarına alternatif olarak hazırlanmış olan mükemmel ürünlerdir. 90’lı yıllarda moda olmaya başlamış ve her evin duvarlarını süslemiş olan bu ürünler, ev dekorasyonunda da renkli duvarların hazırlanması için yepyeni bir moda haline gelmiştir.

 

Duvar Kâğıdı Nasıl Uygulanır?

 

Duvar kağıtlarının kaplanması için hizmet alabileceğiniz gibi kendiniz de istediğiniz mekanların duvarlarını seçtiğiniz duvar kâğıdı ile rahatça kaplayabilirsiniz. Ancak birtakım adımları dikkatle izlemeniz, duvar kağıdının güzel bir şekilde duvara yerleştirilmesi için önemlidir.

Öncelikle duvar kâğıdı uygulanacak olan zeminin düz ve temiz olması varsa priz benzeri aksamların çıkartılmış olmasına özen gösterilmelidir.

Ardından duvar kâğıdı duvar boyutunda kesilmeli ve duvar için kaç adet gerekiyorsa önceden hazırlanmalıdır. Sonrasında desenleri birbirine denk gelecek şekilde yan yana yapıştırın. Bu aşamada alt kısımda tutkal ve baloncukların kabarıklık yapmaması için ıspatula ya da cetvel benzeri bir nesne ile alt kısımdaki fazlalığı yukarı ya da aşağı olacak şekilde tek bir yöne doğru sıyırarak alın.

Duvar kağıdının yüzeyinin özelliğine göre yapıştırıcının sürüleceği kısım değişeceği için mutlaka detayların okunması gerekmektedir. Örneğin; duvar kağıdının yüzeyi kâğıt ise yapıştırıcı duvar kağıdına, eğer ki yüzey elyaf ise yapıştırıcı duvara sürülmelidir.

Sürülen yüzeylerdeki tutkalın 10 dk süresince bekletildikten sonra duvara yapıştırılması yapıştırıcının kâğıt ve duvar yüzeyi arasında düzgün kalması için önemlidir. Tüm duvar kaplandıktan sonra aralarda boşluk kalıp kalmadığı kontrol edilip, 1 günlük kurumaya bırakılmalıdır. Tüm bu süreçten sonra artık duvar kâğıdı kullanılmak üzere hazırdır. Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.