Makaleler » Çocuk Odası Duvar Kağıtları » Bebek ve Çocuk Odaları için Duvar Kağıtları

İç mekân tasarımın en önemli ögelerinden olan duvar tasarımı, yaşam alanlarını oldukça farklı açılardan değiştirmektedir. Yaşam alanları arasında yer alan bebek odası, çocuk odası, yatak odası, çalışma odası ya da salon gibi alanlar duvar kağıtları ile adeta baştan yaratılır. Çünkü duvar kağıtları, tek renk duvar boyalarından çok daha hareketli ve renkli bir alan algısı ortaya çıkartmaktadır.

 

Evin en gözde ve hareketli alanlarından olan çocuk ve bebek odaları ise tasarım açısından evin kalanından farklı olabilmektedir. Çünkü bebeklerin ve çocukların yaşam alanları daha farklı bir tasarım bütünlüğü ile değerlendirilmektedir. Çocuk ve bebek odalarındaki eşyalar istenildiği zaman değiştirilebilir. Ancak duvar tasarımı her zaman kolay bir şekilde baştan yaratılamayabilir. Bu nedenle çocuk odası duvar kâğıdı ve bebek odası duvar kâğıdı anne ve babalar tarafından, sıklıkla tercih edilmektedir.

 

Ebeveynlerin, çocukları ve bebekleri için duvar kâğıdı tercihleri son dönemde oldukça revaçtadır. Odaya hareket ve canlılık katan duvar kağıtları, çocukların odalarında kendi dünyalarını yaratmalarına olanak tanımaktadır. Gelişme döneminde olan çocuklar için odalarında geçirdikleri zaman önemli olduğu için onların hayal gücünü, ruh hallerini ve kendi dünyalarını desteklemek önemlidir. Benzer bir durum bebek odaları için de geçerlidir. Bebek odaları için ebeveynlerin tercihi genellikle pastel tonlar, huzur veren şekiller ve rahatlık hissi yaratan tasarımlardır. Bu nedenle çocuk ve bebek odası duvar kâğıdı seçiminde özel tasarım duvar kağıtları büyük bir kolaylık yaratmaktadır. Evinizdeki bebek ve çocuk odası, tamamen ona ait olsun, onun tarzını yansıtsın ve hayal dünyasını geliştirsin istiyorsanız, özel tasarım duvar kağıtları sizler için doğru tercih olacaktır. Bu tercihler doğrultusunda duvar kağıtlarımız  arzu edilen tasarım, çeşitli ölçeklerde ve yüksek kaliteli baskı tekniği ile tekstil duvar kağıtlarına uygulanabilmekte olup, çocuk ve bebek odalarında yeni bir hikâye başlatabilmektedir.

 

Çocuklar için yatak odası, kendi dünyalarını yarattıkları, huzur ve konfor alanlarının merkezi olan bir yaşam alanıdır. Ders çalışmak, oyun oynamak, olumlu alışkanlıkları pekiştirmek ve keyifli zaman geçirmek gibi aktiviteler, huzurlu, mutlu ve ait hissettikleri bir alanda yapıldığında bu aktiviteler daha da keyifli hale gelmektedir. Çocuk odası duvar kâğıdı çocuklara söz konusu bu faydaları sağlayabilmektedir. Çünkü çocuklar kendi alanlarında hayal kahramanlarını, heyecan duydukları tasarımları ve hayal dünyalarını görmek isterler. Bir çocuğun odasında süper kahramanı, hayal dünyasını, hareketli ve heyecanlı bir tasarımı sunmak onların ev içerisinde daha özgür olmalarını ve yaratıcı olmalarını sağlamaktadır. Çocuk odaları için özel olarak üretilebilen ve tasarlanabilen duvar kağıtları, eğitici unsurları da barındırabildiği için çocukların öğrenme ve görsel kabiliyetlerini de geliştirmektedir. Özel tasarım duvar kağıtları bu alanda işinizi kolaylaştıracaktır. Özel tasarım duvar kağıtlarımız ile size özel bir tasarım gerçekleştiriyoruz. Bu sayede tamamen çocuğunuza ait bir dünyanın bir parçasına dokunuş gerçekleştiriyoruz.

 

Bebekler, içinde bulundukları mekânı ya da tasarımı algılayacak bilişsel düzeyde olmasa da renkler, şekiller ve odalarının ahengi onları etkileyebilmektedir. Henüz yeni ebeveyn olmuş anne babalar ise bebeklerine hep istedikleri huzurlu ve mutlu ortamı sağlamak için bebek odalarına büyük bir dikkat ve özenle yaklaşmaktadır. Bebek odası duvar kâğıtları, bebeğin uyku düzeninde bile oldukça etkilidir. Sakin, dinlendirici, pastel renklere sahip duvar kağıtları bebeğinizin daha kolay uykuya dalmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda bu renklerin üzerine farklı desenler, motifler ekleyerek oyun oynadıkları zamanlarda da odayı daha fazla keyif alacakları bir alana dönüştürülebilir.

 

Çocuk ve bebek odası duvar kâğıdı seçiminde dikkat edilmesi gereken hem ebeveynleri hem de çocuk ve bebekleri doğrudan ilgilendiren bir konu ise duvar kağıdının doku ve malzeme kalitesidir. Bazı duvar kâğıdı çeşitleri, malzeme kalitesi açısından bebek ve çocuk odalarında kullanıma uygun olmayabilir. Duvar kağıtlarının baskı kalitesi ve baskıda kullanılan malzemeler, doğrudan bebek ve çocukları etkileyebilmektedir. Bu nedenle duvar kâğıdı tercihlerinde malzemenin kalitesi, dokusu ve boya niteliği önem taşımaktadır. Bu alanda ise sizlere sunduğumuz duvar kağıtlarımız kokusuz olup, sağlığa tamamen zararsızdır. Duvar kağıtlarımız solmayan, aşınmayan dayanaklı malzemeler kullanılmıştır.

 

Çocuk ve bebek odası tasarımları sanıldığı kadar basit olmayıp oldukça detay barındıran bir konudur Bizler ise siz bu detaylarda boğulmayın diye sizin için düşünerek ister sizlere özel tasarım duvar kağıtları ister daha önceden tasarlanmış duvar kağıtlarımız ile çocuklarınızın renkli dünyasına bir renkte biz katıyoruz. Aradığınız birbirinden farklı çeşit duvar kağıtlarını biz de bulabilir dilerseniz özel olarak da tasarlatabilirsiniz. Her çocuk renkli bir dünyayı hak eder gelin bu dünyayı beraber renklendirelim.

 

 

Yorumlar
Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4